Fuck you, it's my body...

21. prosince 2011 v 21:42 | Your Tina |  My Angel and Demon
Sedím doma.... a je mi děsná kosa. Topení je na pětku. Právě jsem vypila horký kafe. Nepomáhá..... M. jde za chvíli vytvářet hodnoty a bavit lidi... a já si chci jít brzo lehnout, abych mohla ráno zase do fitka. Právě mi přinesl deku, a já se do ní zabalila. Je totálně zlatý. Dnes jsem dobalila všechny dárky pro něj a strašně se těším, až si je rozbalí. Budou to moje první Vánoce s manželem. První Vánoce coby vdaná paní. Já, haha. Takový tele. Já a dospělá? Nějak mi přijde, že všechny ty léta uběhly moc rychle, než si toho můj mozek stačil všimnout - a ten se zasekl někde v pubertě.

Dnes odpoledne v práci zase posezení u kávy a cukroví. Vem si, nabídni si, ty nechceš, jakto, tobě nechutná od maminky, je to domácí... NE, FAKT NE. A výrazy totálního šoku. Není mi dobře, už pár dní, asi jsem něco blbýho snědla (dobrá výmluva, fakt že jo)... pohledy, jestli jsem nespadla z Marsu, protože domácí od maminky se neodmítá ani na smrtelný posteli. Začínám být fakt zvědavá - protože tohle ještě během Vánoc asi párkrát absolvuju.

Moc by mě zajímalo, kdo z těch, co člověka nutí žrát, si uvědomuje, jaké následky to může mít na toho, kdo jídlo odmítá. Pod tlakem se nechá přemluvit, sní, co si zakázal - a pak si to vyčítá. A nesnáší se, a psychuje, a prohlíží se, jak moc se to na jeho těle projevilo.... někdo i třeba zvrací. To tihle, co považují jídlo za středobod vesmíru, asi netuší. Že jeden blbý prohřešek může vyvolat den plný výčitek. Zhroucení vůle. Ano, možná není úplně v pořádku vůbec nejíst. Ale sakra, máme snad svobodnou vůli zvolit si, co budeme nebo nebudeme jíst. Je snad normální odmítat čokoládu a sladké a tučné a smažené - není to zdravé - tak proč nás lidi nutí?

Proč se všude cpe, že jídlo je radost? Pro mě je kupříkladu jídlo spíš stres a nervy. S prvním soustem něčeho většího ve mně někdo křičí "Nežer to, jsi slabá!!!", s každým hříchem omdlívám výčitkama. Kdyby žrádlo neexistovalo, tak budu fakt šťastná. Nemusela bych ho vybírat, nemusela bych cítit pokušení, nemusela bych odolávat. Jsem divná. Ale jestli chci prostě žrát jenom ovoce a jogurty, je to moje svobodná volba :-O My body, my rules!!!
 


Komentáře

1 Lilith Lilith | Web | 22. prosince 2011 v 22:31 | Reagovat

Ahojky :)) Píšu až dneska, poslední dny toho na mně bylo vážně moc. Jak píšeš, kdyby nebylo jídlo, že by ti bylo mnohem líp, tak máš úplnou pravdu... takových starostí by odpadlo. Jinak ti moc děkuju za tu radu, zkusím snídat a obědvat víc... v týdnech, kdy jsme ve škole to ale zrovna moc dobře dodržovat nejde. Ráno vstanu jen tak tak abych stihla vlak, během školy na jídlo moc času není a domů přijedu kolem čtvrtý. Ale vím, že s tím musím něco udělat, určit si nějaký pravidla, abych nedělala to, co doposud.

2 Fat Princess Fat Princess | Web | 22. prosince 2011 v 22:50 | Reagovat

tak by mě tedy zajímalo čím to je, že se mi váha nechce nějaké 3týdny hnout ačkoliv cvičím. skoro každý den (vim že bych něměla cvičit 7dní v týdnu takže si dávam třeba den třeba jen o chůzi)
..jiné vysvětlení než výměna tuků ve svaly mě nenapadá prostě :D

3 Charlotte Charlotte | Web | 23. prosince 2011 v 21:12 | Reagovat

oni by to asi nepochopili../

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama